wróć do góry

Skuteczne Ocieplanie poddaszy, stropów, ścian pianką termiczną

Skuteczne Ocieplanie pianką to dobry wybór

  • do 70% oszczędności na ogrzewaniu i klimatyzacji;

  • 100% szczelności - brak mostków termicznych;

  • izolacja jest nieprzewiewna, ale "oddychająca" - paroprzepuszczalna;

  • pianka jest trudnopalna, samogasnąca, nie rozprzestrzeniająca ognia;

  • poliuretan się nie starzeje - zapewnia ocieplenie na lata;

  • materiał jest zdrowy - nie rozwija grzybów ani pleśni, jest bezpieczny dla alergików i astmatyków;

  • nasza pianka posiada niezbędne atesty i aprobaty.

czytaj więcej...

Co jest najważniejsze?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze metody i materiału do ocieplenia? To rachunki za ogrzewanie stanowią największą część domowego budżetu, a od zawsze wiadomo, że najwięcej ciepła ucieka przez źle ocieplony strop lub dach. Dlatego warto pomyśleć o Skutecznym Ocieplaniu pianką, bo na obniżkę cen energii nie ma co liczyć.ʎ a Skuteczne Ocieplanie

Należałoby zacząć od początku. Na skuteczność izolacji termicznej składają się 3 czynniki: kondukcja, radiancja i konwekcja ciepła. Czyli kolejno: opór cieplny (współczynniki ʎ, R lub U), materiały odbijające ciepło oraz SZCZELNOŚĆ izolacji.

Nasuwa się pytanie: co jest najważniejsze? Większość producentów tradycyjnych materiałów izolacyjnych kładzie nacisk na lambdę - 0,040, 0,037 czy może 0,035? Według badań niezależnego laboratorium AEC (Architectular Energy Corporation) stwierdzono, że opór cieplny (ʎ) i materiały odbijające ciepło to tylko 18% efektywności, natomiast ponad 80% powodzenia gwarantuje SZCZELNE ocieplenie i BRAK MOSTKÓW TERMICZNYCH.

Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi technologia Skutecznego Ocieplania pianką. Jedyna, która zapewni nam 100% szczelności. Dzięki technologii natryskowej i ponad 100-krotnemu przyrostowi materiału pianka wypełni każdą, nawet najmniejszą szczelinę, nawet w najtrudniej dostępnym miejscu. Czyli uszczelniamy ciepło materiałem o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych.


Szczelnie, ale bez efektu termosu

Pianka otwartokomórkowa zapewni szczelność izolacji dla uciekającego powietrza, ale nie dla wilgoci, czyli jest wysoce paroprzepuszczalna, po prostu "oddycha". Skuteczne docieplanie poddasza działa jak dobra kurtka GORE-TEX®-owa lub polarowa - pomimo, że nie jest gruba, wypuszcza wilgoć i nie wpuszcza zimna - zapewnia izolację nieporównywalnie lepszą niż gruby sweter lub kurtka puchowa. Producenci takiej odzieży nie chwalą się ʎ czy grubością, a właśnie szczelnością i oddychaniem (te parametry zapewniają ciepło i komfort). Dodatkowo, pianka otwartokomórkowa dzięki niskiej chłonności wody jest materiałem zawsze suchym, czyli nie ma zagrożenia powstania kondensatu pary wodnej w izolacji - zawsze mamy Skuteczne ocieplanie poddasza pianką o niezmiennie najlepszych parametrach. Właśnie dlatego SKUTECZNE OCIEPLANIE PODDASZY PIANKĄ POZWALA ZAOSZCZĘDZIĆ DO 70% na rachunkach za ogrzewanie i klimatyzację w porównaniu z izolacją standardową.Dlaczego poliuretan?

Pianki poliuretanowe znane są już od lat 30. ubiegłego wieku. Ich "ojcem" jest profesor Otto Bayer. W budownictwie na szerszą skalę zaczęto je wykorzystywać w latach 80. Prawdziwą ekspansję możemy zauważyć od paru lat, od czasu, kiedy przy budowie zwraca się uwagę na energooszczędność.

Pianki poliuretanowe są materiałem zdrowym: nie rozwijają grzybów ani pleśni, są bezpieczne dla alergików i astmatyków, posiadają wszelkie wymagane atesty i aprobaty.

Poliuretany są wszędzie wokół nas: materac, na którym śpimy, wyposażenie wnętrza samochodu, podeszwy butów, gąbki, którymi się myjemy. Wszystkie te rzeczy są bardzo wytrzymałe, dlatego też nie ma obawy o trwałość ocieplenia poddaszy z pianki. Zobacz czym jest pianka poliuretanowa.
WŁAŚCIWOŚCI FIZYCZNE

WŁAŚCIWOŚCI EKOLOGICZNEPiana Quadfoam500 posiada atest higieniczny HK/B/0692101/2013 Polskiego Związku Higieny (PZH), aprobatę techniczną AT-15-9235/2013 Instytutu Techniki Budownictwa (ITB) według najnowszych norm z 2013 roku oraz potwierdzenie nie wydzielania żadnych organicznych związków lotnych VOC.GALERIA

PODDASZE - JAWORZNO


PODDASZE - LEŚNICA


PODDASZE - LUBLIN


PODDASZE - Ramiszów


PODDASZE - Sandomierz


PODDASZE - Siechnica


PODDASZE - Strzegom


PODDASZE - Strzelin


PODDASZE - Wrocław


PODDASZE - ZakrzyceOPINIE KLIENTÓW - FILMY


FILMY INSTRUKTAŻOWE

FILMY O POLIURETANACH

CERTYFIKATY